Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                             CHRISTIAN MEIER

Článek z únorového čísla španělského týdeníku TeleNovela.Christian Meier představuje Santose Torrealbu v novele La Tormenta
„Je nemožné dávat před kamerami falešné polibky.“

V roce 1998 jsme si ho všichni zamilovali v roli čestného a dobrého Gustava v telenovele Luz María, pak se vrátil dobýt naše srdce o rok později s novelou „Isabella, mujer enamorada“ s Anou Colchero, a nyní, zdá se, splní svoji roli neodolatelného muže ve dvou novelách, které se právě vysílají ve Španělsku..Luna, la heredera a La Tormenta.
Televize Caracol ti za tyto dvě novely dala dvě ceny. Jak moc si ceníš takovýchto ocenění?
Vždycky jsem se snažil dělat svoji práci co nejlépe, protože mě velmi baví a hodně se toho naučím. Pokud mi chce někdo dát nějakou cenu, je samozřejmé, že ji přijmu rád a s vděčností, ale nemyslím si, že by to bylo něco nutného pro moji kariéru.
Jak vidíš slávu po tolika letech mezi úspěšnými?
Nemyslím, že by se jí měla věnovat nějaká větší pozornost. Konečně, sláva je jen výplod sdělovacích prostředků.
Co zůstalo z Christiana Meiera, který hrál v Luz Maríi?
Získal jsem více hereckých zkušeností, nic víc.
Jsi spokojený se svojí prací v Luna, la heredera?
Musím říct, že moje postava Mauricia, byla velmi plochá, takže jsem neměl příliš mnoho možností, jak ho hrát. Jednoduše mě limitovalo jen opakování textů. Naopak role, kterou dělám v La Tormentě, má obrovské možnosti, jak ji divákovi podat, jak ji interpretovat.
Co tě nejvíc přitahuje na postavě neotesaného Santose Torrealby?
Líbí se mi dostat se do kůže tohoto muže z venkova, bezelstného a nevinného. Líbí se mi fyzická práce, kterou dělá. Díky Santosovi jsem se naučil jezdit na koni s větší obratností než předtím a také jsem se naučil dojit krávy a „přemoci je“, což znamená chytit je za hlavu a donutit je spadnout na zem.
A ty osobně preferuješ venkov nebo město?
Já jsem muž města, ale miluju moře. Žiju těsně před ním a doufám, že zemřu s pohledem na něj.
Je něco, co bys vyzvedl na La Tormenta?
Ano. Za prvé jsou zde velmi dobře vykreslené postavy a za další, je zde velké množství humoru, což je něco, co se ne vždy vidí v tomto typu produkcí.
Kromě toho, že jsi herec, jsi také muzikant a zpíváš v novele..
Ano, musel jsem se naučit některé popěvky savan, což je specifický žánr vesničanů z některých oblastí Kolumbie. Nemá to nic společného s rockem, což je můj žánr, ale dobře se tím bavím.
Opustil jsi svoji hudební dráhu?
V této chvíli, ano.
Znal jsi předtím svoji kolegyni Natalii Streignard?
Ne a je pravda, že jsem s ní získal opravdu skvělou zkušenost. Je to výborná herečka a je velmi zábavné hrát s ní komické scény.
Při jedné příležitosti jsi řekl, že žádný polibek, který dáváš na plátně, není falešný..
Kdo by to dokázal? Je to něco, co nejde předstírat a je hloupost říkat, že nějaký polibek před kamerami je falešný.
A je to tak příjemné jako se to zdá?
Ne vždycky. Muset zkoumat cizí ústa je něco velmi osobního, takže přiznávám, že někdy mě to stálo hodně. Nebyl to ale případ Barbary Mori, mé kolegyně z filmu „La mujer de mi hermano“, která má krásná ústa a bylo příjemné ji líbat.
V tomto filmu hraješ gaye (roli, kterou jsi již dělal v „No se lo digas a nadie“), dá ti hodně práce představovat tento typ postav?
To nejtěžší je vypadat jako homosexuál bez toho, aniž bys to musel říct a aniž bys ukazoval afektovanost a zženštilost, které ho prozradí. Je to velmi důkladná a detailní práce.
Jak se vnímá téma homosexuality v Latinské Americe?
Záleží na socioekonomickém postavení. Čím vyšší, tím těžší je to přiznat.
Stalo se ti někdy, že by ti vyznal lásku muž?
Ne, nikdy.
Cítíš se příjemně, když se musíš před kamerami svlékat?
Nedělá mi to žádný větší problém. Konečně, každý den si přece oblečení svlékáme, ne? Je ale důležité, aby nahota byla opodstatněná v rámci příběhu, který se vypráví.
Už tě někdy zaměstnali pro tvoji „pěknou tvářičku“?
Vždycky jsem věřil, že mám nějaký talent na tuto práci a nikdy jsem nepoužíval svůj vzhled jako prostředek, jak se zviditelnit.
Jsi sexy, elegán nebo metrosexuál?
Nikdy jsem se nestylizoval do žádné pózy. Jsem spontánní.
Za dobu své kariéry jsi ukázal velkou všestrannost, co je tvoje silná stránka?
Nevím. Myslím, že je důležité nepřehánět a každou situaci hrát přirozeně. To je to, co mi přináší největší uspokojení.
Přemýšlel jsi o tom, že necháš telenovely a budeš se věnovat filmu?
Ne, já pouze hledám možnost zahrát si dobré postavy, ať je to, kde chce.
Tví španělští obdivovatelé by tě strašně rádi viděli. Máš v úmyslu nás brzo navštívit?
Pojedu do Španělska mnohem dříve než si myslíte. Nechci se rozloučit bez poděkování všem mým fanouškům, kteří na mě stále vzpomínají a kteří sledují každou moji práci stále se stejnou láskou jako vždy.
Protože se neví, jak dlouho bude muset Christian zůstat v Kolumbii na natáčení La Tormenty, rozhodla se jeho rodina – manželka Marisol Aquirre a jejich tři děti – Stefano (9), Taira (4) a Gia (2) - přestěhovat za ním. „Náš vztah je silnější než kdy jindy.“ ujistil nás Christian.